Skip to main content
Logo Acta Poloniae Historica

Dla Autorów

Pytania do redakcji APH , korespondencję, w tym zawierającą propozycje artykułów oraz książek do recenzji, prosimy kierować na adres: Acta Poloniae Historica, Instytut Historii PAN, Rynek Starego Miasta 29/31, 00-272 Warszawa lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Preferowanym sposobem nadsyłania propozycji artykułów, a zwłaszcza tekstów artykułów jest droga elektroniczna, w postaci załączonego pliku w formacie Word. Pliki PDF nie są akceptowane.

Prosimy o dołączanie do pliku adresu e-mail.

Tekst artykułu (w języku polskim lub angielskim) nie powinien liczyć więcej niż 75 tys. znaków (ze spacjami), wliczając przypisy, tabele i mapy.

Artykuł zaproponowany do publikacji w APH musi być pracą oryginalną, niepublikowaną i nieprzeznaczoną do publikacji gdzie indziej (z wyjątkiem, niekiedy, prac publikowanych w języku polskim). Jeśli zawiera on ilustracje, mapy, tabele lub część tekstu wcześniej opublikowane, konieczne jest otrzymanie przez Autora zgody posiadacza autorskich praw majątkowych (copyright) na publikację w APH.

Wszystkie teksty zatwierdzone do publikacji w APH podlegają opracowaniu redakcyjnemu. Przed nadesłaniem tekstu artykułu prosimy o uważne zapoznanie się z Instrukcją redakcyjną APH.

© Copyright by Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk
Deklaracja dostępności