Propozycje artykułów i recenzji

 

Pytania do redakcji APH , korespondencję, w tym zawierającą propozycje artykułów oraz książek do recenzji, prosimy kierować na adres: Acta Poloniae Historica, Instytut Historii PAN, Rynek Starego Miasta 29/31, 00-272 Warszawa lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Preferowanym sposobem nadsyłania propozycji artykułów, a zwłaszcza tekstów artykułów jest droga elektroniczna, w postaci załączonego pliku w formacie Word. Pliki PDF nie są akceptowane.
Prosimy o dołączanie do pliku adresu e-mail.
Tekst artykułu (w języku polskim lub angielskim) nie powinien liczyć więcej niż 75 tys. znaków (ze spacjami), wliczając przypisy, tabele i mapy.
Artykuł zaproponowany do publikacji w APH musi być pracą oryginalną, niepublikowaną i nieprzeznaczoną do publikacji gdzie indziej (z wyjątkiem, niekiedy, prac publikowanych w języku polskim). Jeśli zawiera on ilustracje, mapy, tabele lub część tekstu wcześniej opublikowane, konieczne jest otrzymanie przez Autora zgody posiadacza autorskich praw majątkowych (copyright) na publikację w APH.
Wszystkie teksty zatwierdzone do publikacji w APH podlegają opracowaniu redakcyjnemu. Przed nadesłaniem tekstu artykułu prosimy o uważne zapoznanie się z Instrukcją redakcyjną APH.